رژیمغذایی کمبریج

لاغری در ۱۴ روز با رژیم غذایی کمبریج

جایگزینی غذاهای چرب با مایعات کم کالری

در این برنامه کاهش وزن، افراد منحصرا از غذاهای خاص آماده کم کالری مخصوصی که در کارخانه تولید شده اند تغذیه می کنند. این غذاها طوری طراحی شده اند که از نظر تغذیه ای کامل باشند.

طرز کار بر اساس ادعاها

رژیم غذایی کمبریج یک برنامه بسیار کم کالری است که طی آن در هر روز چیزی در حدود ۶۰۰ کالری دریافت می شود. این رژیم غذایی شامل نوشیدن شیک (Shakes) به جای خوردن غذا به مدت حداقل ۲ هنته اول است. در این دوره «تک منبع انحصاری»، کاهش وزن سریعی رخ می دهد که علت آن کتوز ناشی از کربوهیدرات پایین این رژیم غذایی و محدودیت شدید کالری است.

رژیم غذایی کمبریج

آیا محصولات خاصی مورد نیاز هستند؟

آیا خوردن خارج از خانه هم ممکن است؟

آیا با رژیم غذایی خانواده جور در می آید؟

آیا فرد باید کتابی خریداری کند؟

آیا حفظ این رژیم غذایی راحت است؟

آشنایی با رژیم غذایی

در دو هفته اول به فرد اجازه داده می شود که در هر روز ۳ یا ۴ عدد شیک بنوشد این شیک ها در ۸ طعم موجود هستند. همچنین فرد تشویق می شود که در هر روز ۲ لیتر مایعات بدون کالری هم بنوشد. پس از ۲ هفته اول فرد می تواند استفاده از سوپ های دارای فرمول خاaص را شروع کند.

این رژیم غذایی تبعیت از رژیم ۶۰۰ کالری در روز را حداکثر برای مدت ۸ هفته توصیه می نماید. پس از دستیابی به وزن مورد نظر، فرد از یک برنامه نگهدارنده تبعیت می کند که می تواند سطوح متغیری از کالری از ۸۰۰ – ۱۵۰ کالری در روز را در بر بگیرد و غذاهای معمولی هم در آن لحاظ می شوند.

آیا این رژیم غذایی سالم است؟

رژیم های دارای کالری بسیار اندک همراه جایگزینی غذا با مایعات در کاهش وزن بسیار مؤثر هستند زیرا کاهشی چشمگیر در دریافت کالری ایجاد می کنند. اما چنین بسیار غیر موثر و ناکارا هستند. در حقیقت اکثر افراد هنگامی که به خوردن غذاهای معمولی بر می گردند دوباره تمام وزن از دست داده را کسب می کنند و در بسیاری از موارد حتی وزنی بیش از میزان از دست داده، اضافه می نمایند.

ثابت شده است که رژیم های غذایی بسیار کم کالری، اختلالاتی را در مواد معدنی ایجاد می کنند که حتی می تواند منجر به مرگ ناگهانی شود. از این رو، چنین رژیم هایی صرفا باید تحت نظارت پزشکان اجرا شوند. در حال حاضر محصولات مورد استفاده در این رژیم غذایی از طریق مشاوران تغذیه مستقل قابل دسترسی هستند که غربالگری اولیه، پایش و توصیه های لازم را ارایه می دهند. با این حال غیر محتمل است که بسیاری از این مشاوران از نظر پزشکی مجرب باشند. به همین خاطر اکثر متخصصان امر سلامت از این رژیم های غذایی برای کاهش وزن حمایت نمی کنند.

اگر فردی بخواهد از این برنامه تبعیت نماید، باید ابتدا با پزشک مشورت کند. شاید بهتر باشد که فرد روزانه در دو وعده از این شیک ها استفاده کند و در وعده سوم یک غذای متعادل بخورد و نیز از چند میان وعده سالم هم برای کاهش ولع و گرسنگی استفاده نماید.

تاثیرات رژیم های با کالری بسیار اندک در حفظ وزن

رژیم های دارای کالری بسیار اندک همراه جایگزینی غذا با مایعات در کاهش وزن بسیار مؤثر هستند زیرا کاهشی چشمگیر در دریافت کالری ایجاد می کنند. اما چنین رژیم هایی در امر حفظ وزن در دراز مدت بسیار غیر موثر و ناکارا هستند.

برای دریافت مشاوره آنلاین تغذیه و رژیم درمانی به لینک زیر مراجعه نمایید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.