کاری را انجام دهید که دوست دارید!

کاری را انجام دهید که دوست دارید!

وقتی کاری را که واقعاً دوست داری شروع می کنی ، هرگز آن کار را در روز دیگری از زندگیت انجام نخواهی داد(کار امروز را به فردا نخواهی افکند)

(( برایان تریسی))

 

انجام کاری که دوست داری یکی از رازهای بزرگ موفقیت مالی است. یکی از مسئولیت های اولیه زندگی شما این است که باید بدانید واقعاً از انجام چه کاری لذت می برید و شما یک استعداد طبیعی دارید و از آن استعداد برای انجام یک کار ویژه استفاده کنید.

میلیونرهای خود ساخته آن افرادی هستند که یک رشته ای پیدا کرده اند که توانایی ها و قابلیت های آن ها دقیقاً همانی است که برای انجام آن شغل و کسب نتایج مطلوب لازم است.

اکثر میلیونرهای خودساخته می گویند که آن ها (( هرگز در زندگیشان یک روز کار نکرده اند)) شما باید رشته ای را پیدا کنید که کاملاً بتواند شما را جذب کند ، شغل یا حرفه ای که کاملاً شیفته آن باشید، که بتواند توجه شما را جلب کند.

وقتی کاری را که دوست داری انجام می دهی، یک دنیا شور ، انرژی و ایده خواهی داشت که آن را حتی بهتر انجام دهی.

 

این جا یک سؤال مهم برای شما دارم :

 اگر یک میلیون دلار برنده شوید آیا فردا همین کاری را انجام می دهی که الان مشغول آن هستید ؟

این سؤال بسیار مهمی است . از شما به سادگی می پرسد اگر هم وقت کافی و هم پول کافی داشته باشی و در انتخاب شغل آزاد باشی چه کار انجام می دهی . میلیونرهای خودساخته اگر یک میلیون دلار برنده شوند همان کاری را ادامه می دهند که مشغول آن بوده اند . فقط آن کار را بهتر و به طریقی متفاوت و در سطحی بالاتر انجام می دهند. ولی آن ها کارشان را آنقدر دوست دارند که حتی فکر ترک کار یا بازنشسته شدن را نمی کنند.

شاید بزرگ ترین مسئولیت زندگی بزرگسالی ، در زمانی که با گزینه های گوناگون شغل مواجه هستید ، این است که شغلی پیدا کنید که واقعاً دوست دارید آن را انجام دهید و سپس خودتان را وقف آن رشته کنید و  هیچ کس و هیچ چیز این کار را برای شما نمی تواند بکند.

 

تمرین عملی :

نوع کاری که اکثراً از ان لذت می بری مشخص کن، چه فعالیت هایی مؤثرترین عامل موفقیت شما در زندگی هستند؟ اگر در انتخاب شغل آزاد باشی و بدانی در هر شغلی موفق خواهی شد ، کدام شغل را انتخاب خواهی کرد ؟ آن را به عنوان یک هدف انتخاب کن، یک نقشه بریز ، و همین امروز حرکت در همان راستا را شروع کن.

منبع : کتاب ۲۱ راز موفقیت میلیونرهای خود ساخته – برایان تریسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.