رژیم Weight Watchers

رژیم غذایی Weight-Watchers

این برنامه جامع و متداول و محبوب کنترل وزن بر مبنای سیستمی از امتیازدهی برای اولویت بندی انتخاب بین غذاها استوار است که باعث کاهش وزن سالم و حفظ وزن در طولانی مدت می شوند. علاوه بر این، رژیم Weight Watchers حمایت گروهی و مشاوره حرفه ای را در بر می گیرد و فعالیت جسمانی منظم را نیز تشویق می کند.

طرز کار بر اساس ادعاها

هدف این رژیم غذایی آموزش افراد در مورد چگونگی تعدیل سبک زندگی با کمک مشاوران آموزش دیده و حمایت گروهی است. در برنامه امتیازات برنده» این رژیم، به هر غذا براساس میزان چربی، فیبر و کالری موجود در آن نمره ای داده می شود. هیچ غذایی مطلقاً ممنوع نیست؛ این امر باعث انعطاف پذیری می شود و انتخاب سالم بین متن های غذایی را تشویق می کند. این برنامه، کاهش وزن فوری را تسهیل می نماید و فرد را قادر به حفظ یک رژیم غذایی سالم برای تمام عمر می سازد.

آشنایی با رژیم غذایی

در این برنامه هیچ گونه توزین یا اندازه گیری روی غذاها صورت نمی گیرد. در عوض به هر فرد شرکت کننده یک نمره روزانه داده می شود که هر غذا یا نوشیدنی مصرف شده در آن لحاظ می گردند. سهمیه هر فرد بر اساس BMI و مقدار وزنی که باید کم شود تعیین می گردد. افراد می توانند امتیازات روزانه خود را با مصرف هر ترکیبی از غذاها و نوشیدنی ها پر کنند. در این رژیم غذایی، غذاهای پرکالری امتیاز بیشتر و غذاهای سالم امتیاز کمتری دارند.

به عنوان نمونه :

  • یک عدد سینه مرغ: ۲.۵ امتیاز
  • یک عدد رولت سوخاری: ۵ امتیاز
  • یک عدد سیب متوسط: ۰.۵ امتیاز

رژیم غذایی Weight – Watchers

  • آیا محصولات خاصی مورد نیاز هستند؟
  • آیا خوردن خارج از خانه هم ممکن است؟
  • آیا با رژیم غذایی خانواده جور در می آید؟
  • آیا فرد باید کتابی خریداری کند؟
  • آیا حفظ این رژیم غذایی راحت است؟

این برنامه نوشیدن مقدار زیادی آب را تشویق می کند و مصرف چای و قهوه (با شیر بدون چربی) و نوشیدنی های کم کالری را مجاز می داند.

تشویق به ورزش منظم، ثبت نمودار وزن به صورت روتین و پشتیبانی توسط مشاوران از دیگر اجزای این برنامه هستند که می کوشد تا فعالیت و خوردن سالم را به صورت عاداتی برای تمام عمر آموزش بدهد.

آیا این رژیم غذایی سالم است؟

این رژیم غذایی در عین این که عادات سالم برای کاهش وزن و حفظ وزن در طولانی مدت را آموزش می دهد، افراد را مجاز می سازد تا در انتخاب های غذایی خود انعطاف پذیر باشند. این برنامه توصیه هایی حرفه ای را درباره جنبه های رفتاری کنترل وزن ارایه می دهد و مسئولیت پذیری فردی را در قبال انتخاب های مربوط به سبک زندگی تشویق می نماید. از این رو، این رژیم غذایی مروج تغییرات ثابت رفتاری است که در موفقیت چشمگیر آن سهیم هستند.

منوها و دستورات غذایی این رژیم موادی را از تمام گروه های غذایی با نسبت های متعادل در بر می گیرند و آماده سازی غذاهای آن آسان است؛ که در نتیجه، حفظ طولانی مدت وزن مطلوب امکان پذیر می شود.

این رژیم غذایی برای افرادی که می خواهند وزن خود را به صورت پایدار کاهش دهند و از اصلاحات طولانی مدت در سبک زندگی خود سود ببرند، یک رژیم غذایی ایده آل است. جلسات گروهی این برنامه در پشتیبانی از افراد مفید هستند و فرصتی را برای آشنایی با افراد جدید فراهم می کنند. این برنامه منطقی و کاملاً  قابل توصیه است.

رژیم غذایی Weight – Watchers

صبحانه نهار شام میان وعده ها
·         یک لیوان کوچک آب میوه

·         غذاهایی تهیه شده از غلات بدون شکر همراه با شیر بدون چربی به میزان مجاز روزانه و یک عدد موز خرد شده

·         یک عدد سیب زمینی تنوری با پوست با اندازه متوسط

·         سالاد کلم کم چربی

·         یک قاشق پر از پنیر رنده شده

·         سالاد سبز همراه با سس بدون روغن و بدون چربی

·         سیب

·         سینه مرغ گریل شده یا پخته همراه با بلغور آب پز، کاهو،آب لیمو و گاهی گوشت

·         سمولینای بخارپزو گل های بروکلی بخار پز

·         هلوی کنسرو شده در آب هلو همراه با یک بستنی کم چربی

·         ۳۰۰ میلی لیتر شیر بدون چربی(میزان مجاز روزانه)

·         یک کاسه ماست ساده کم چرب

·         یک مشت کوچک پسته

 

برای دریافت مشاوره آنلاین تغذیه و رژیم درمانی به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.