Perseverance

در آزمون پشتکار قبول شوید

چیزی نمی تواند جای پشتکار را بگیرد. استعداد نیز جای آن را نمی تواند بگیرد  چه افراد با استعدادی که در زندگی ناموفق هستند. نبوغ ذاتی نیز جای آن را نخواهد گرفت. نبوغی که در آن عمل نباشد چندان ارزشی نخواهد داشت، آموزش نیز جای پشتکار را نخواهد گرفت زیرا جهان پر از تحصیل کرده های بیکار است. پشتکار و اراده به تنهایی ابرقدرت موفقیت بشر هستند.(( کالوین کولیج))

 

پشتکار کیفیت آهنین شخصیت انسان است. پشتکار به شخصیت انسان مانند کربن به فولاد است. همان گونه که کربن به فولاد مفهوم می بخشید ، پشتکار نیز به انسان. هر انسانی که بخواهد در زندگی به موفقیت های بزرگ دست پیدا کند، پشتکار خصوصیتی کاملاً ضروری است.

در این جا یکی از رازهای بزرگ پشتکار و موفقیت را یادآوری می کنیم : خود را برای پایداری و استقامت در برابر ناملایمات و سرخوردگی هایی که ممکن است در مسیر جستجوی موفقیت برای شما پیش آید، آماده کنید. تصمیم بگیرید که پیش بروید و هرگز ترس به دل خود راه ندهید، نترسید ؛ هر چه پیش آید خوش آید!

 

هرگاه غرق در مشکلی یا مسأله ای هستید، برای ایجاد پشتکار و استقامت لازم زمان کافی ندارید تا بتوانید بر آن مشکل فائق آیید. ولی اگر از پیش برای فراز و نشیب های زندگی برنامه ریزی کرده باشید، وقتی مشکلات فرا می رسند، از لحاظ روانی آماده مقابله با مشکلات هستید.جرأت مقابله با مشکلات و ناملایمات زندگی خصوصیتی است که بیش از هر چیز دیگر موفقیت شما را تضمین خواهد کرد. رغبت شما برای این کار از هر چیز دیگر بیشتر ارزش و اهمیت دارد.

در حقیقت، پشتکار شما میزان واقعی اعتماد شما به خودتان یعنی خودباوری و توانایی موفقیت شما می باشد.

 

به یاد داشته باشید که تمام زندگی آزمون است و برای این که به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید باید در آزمون پشتکار قبول شوید و این آزمون یک امتحان سریع و سرزده است . این آزمون ممکن است در هر موقعی به سراغتان بیاید و معمولاً برخلاف انتظار و بدون قاعده و قانون است.

هر وقت با مشکل، شکست، بحران و ناملایمات ناخواسته ای مواجه شدید، همان موقع ، زمان امتحان پشتکار و پایداری شما است. اینجاست که باید خودتان را به خودتان و اطرافیانتان نشان دهید که واقعاً پشتکار شما چقدر است. زمانی یکی از فلاسفه یونان نوشت : محیط انسان را نمی سازد. آن ها فقط خودشان را به خودشان نشان می دهند.

 

یکی از مشکلات زندگی تکرار بحران است. اگر مشغله زندگی شما زیاد است. هر دو یا سه ماه یک بار بحران خواهید داشت. در بین این بحران های غیرقابل اجتناب، تسلسل مداوم مشکلات و مسائل وجود دارد. و هر چه هدف هایی که می خواهید به آن ها دست یابید بیشتر شوند، آرزوها بزرگ تر خواهند شد و شما بیشتر مصمم به حرکت به سوی میلیونر خود ساخته شدن خواهید بود و مشکلات بیشتری خواهید داشت و بحران های بیشتری تجربه خواهید کرد.

 

تنها فاکتوری که می توانید کنترل کنید چگونگی پاسخگویی به مشکلات و موانع است . نکته مهم و خوشحال کننده این است که پاسخ شما هر چقدر مثبت تر و سازنده تر باشد ، شما قوی تر و بهتر خواهید شد و قادر خواهید بود با مشکلات و بحران های جدیدی که ایجاد می شوند، به خوبی مبارزه کنید. سرانجام به نقطه ای در زندگی خواهید رسید که توقف ناپذیر خواهید شد.

شما مانند نیروی طبیعت غیر قابل مقاومت خواهید شد، مانند شخصی خواهید شد که هرگز آرام نمی گیرد و مشکلات را به هیچ می انگارد. برایش فرقی نمی کند که چه مانعی بر سر راهش قرار دارد، راهش را ادامه می دهد ، حتماً از زیر آن ، روی آن ، دور آن یا از داخل آن.شما نیز پرانرژی به راه خود ادامه خواهید داد.

تمرین عملی :

دشوارترین وضعیتی که امروز در زندگی با آن مواجه شدید چیست ؟ این مشکل هر چه باشد، فرض کنید این مشکل در این موقع برای شما فرستاده شده تا به شما درس ارزشمندی بدهد که شما برای موفق تر شدن در آینده به آن نیاز دارید. آن درس چه می تواند باشد ؟ از این لحظه به بعد موقع بروز هر مشکل یا مانعی، به دنبال این درس ارزشمند باشید، همواره آن را پیدا خواهید کرد و این درس به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید میلیونر خود ساخته شوید.

  منبع : کتاب ۲۱ راز موفقیت میلیونرهای خود ساخته – برایان تریسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.