خودتان را خویش فرمای خود درنظر بگیرید

من ناخدای روانم هستم

من حاکم سرنوشتم هستم

((ویلیام هنلی))

از همین حالا ، ۱۰۰ درصد مسئولیت کامل هرچه که هستید و حتی هر چه که خواهید بود را بپذیرید. از بخشیدن یا ملامت کردن دیگران به خاطر مشکلات یا کمبودها بپرهیزید.از شکایت کردن درباره مواردی از زندگیتان که شما از آن ها راضی نیستید خودداری کنید. شما مسئول هستید . اگر چیزی در زندگیتان وجود دارد که شما آن را دوست ندارید ، الان فرصت دارید که آن را تغییر دهید ، شما مسئول هستید.

بیش از ۳ درصد آمریکایی ها خویش فرما هستند، مهم نیست که حقوق آن ها را چه کسی پرداخت می کند بزرگ ترین اشتباهی که می توانید مرتکب شوید این است که فکر کنید برای کسی جز خودتان کار می کنید. شما همیشه خویش فرما هستید.

شما رئیس شرکت شخصی خودتان هستید ، ممکن است در همان لحظه در یک شرکت مشغول کار باشید. وقتی خودتان را کارفرمای خود بپندارید، توانایی ذهنی خود را بهبود ببخشید، با ذهنیت استقلال مالی داشتن ، مسئولیت پذیری و خودساخته بودن به جای آن که منتظر بمانید تا کارها انجام شوند و اتفاقات رخ دهند، خود باعث رخداد و حادثه ها و ایجاد فرصت ها شوید. خودتان را سرپرست و مسئول زندگی خود بپندارید.

خودتان را کاملاً مسئول سلامتی خود ، بهبود وضعیت مالی، شغل و روابط خود ، شیوه زندگی خود ، خانه ، ماشین و هر چیزی که مربوط به زندگی می شود بدانید.این موضوع اندیشه اساسی میلیونرهای خودساخته است.

افراد مسئولیت پذیر بسیار سازگارند. آن ها در هر کاری پیشگام هستند ، داوطلب هر آزمونی هستند و همیشه خواستار مسئولیت بیشتری می باشند. بنابراین آن ها در سازمانشان فردی ارزشمند و مورد احترام محسوب می شوند. آن ها همیشه خود را برای کسب اختیارات و مسئولیت های بالاتر آماده می کنند. شما نیز همین کار را بکنید.

در این جا یک سؤال وجود دارد و آن این که :

اگر شما را روزی رئیس شرکتی که در آن کار می کنید می کردند و شما کاملاً مسئول نتایج کار خود بودید ، فوراً چه تغییری در آن می دادید؟

جواب سؤال فوق هر چه هست آن را یادداشت کنید . نقشه ای بکشید و همین امروز آن را به اجرا درآورید. این عمل به تنهایی می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

تمرین عملی :

دلایل و کمبودهای مورد نظر خود که موجب شده اند نتوانید به اهداف مالی خود دست پیدا کنید، شناسایی کنید. آیا کسی یا چیزی در زندگی شما وجود دارد که باعث شده شما عقب مانده باشید ؟ این دلایل هر چه باشد ، مسئولیت کامل زندگی خود را بپذیرید و همین امروز کار خود را به طور جدی شروع کنید.

منبع : کتاب ۲۱ راز موفقیت میلیونرهای خود ساخته – برایان تریسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.