آرزوهای بزرگ

آرزوهای بزرگ در سر بپرورانید

آرزوهای بزرگ در سر بپرورانید . تنها آرزوهای بزرگ هستند که قدرت برانگیختن روان انسان ها را دارند .

(( مارکوس آرلیوس))

نخستین راز موفقیت میلیونرهای خودساخته ساده است :

آرزوهای بزرگ در سر بپرورانید . به خودتان اجازه دهید که آرزوهای خوب داشته باشید . به خودتان این اجازه را بدهید که درباره نوع زندگی که دوست دارید رؤیایی فکر کنید و خیالبافی کنید . درباره مقدار پولی که دوست دارید به دست آورید و در حساب بانکی داشته باشید، فکر کنید .

همه مردان و زنان بزرگ با آرزوهای شگفت انگیز شروع کرده اند که متفاوت با آرزوهای کنونی آن هاست . به قول یک خواننده (( شما باید آرزویی داشته باشید تا بتوانید آن را تحقق بخشید )) این موضوع برای شما و برای هر کس دیگر صدق می کند.

فرض کنید که به شما بگویند که شما آزاد هستید و محدودیتی ندارد که در زندگی خود هر کار بکنید ، هر شغلی داشته باشید و یا هر چیزی داشته باشید . برای لحظه ای فکر کنید که تمام وقت ، تمام پول ، تمام آموزش ، تمام تجربه ، تمام دوستان ، تمام تماس ها ، تمام منابع و هر چیز دیگر که برای رسیدن به آن چه که در زندگی می خواهید در اختیار داشته باشید . اگر توانایی و پتانسیل شما کاملاً نامحدود باشد ، چه نوع زندگی می خواهید برای خودتان و خانواده تان مهیا کنید ؟

سعی کنید همیشه فکر کردن از آینده به این طرف را تمرین کنید . این روش فن بسیار مؤثری است که دائماً توسط زنان و مردان موفق انجام می شود . این روش فکر کردن اثر اعجاب انگیزی بر فکر و رفتار شما دارد.

 

حال این روش در این جا چگونه عمل می کند:

خودتان را به پنج سال آینده ببرید فرض کنید که ۵ سال گذشته است و زندگی شما از همه لحاظ کامل است . حالا زندگی شما چگونه به نظر می رسد ؟ چه کارباید بکنید ؟ کجا کار می کنید ؟ چه قدر پول در می آورید ؟ حساب بانکی شما چه قدر پول دارد ؟سبک زندگی شما چگونه است ؟ برای آینده طولانی دورنمایی برای زندگی خود ایجاد کنید . هر چقدر این دورنمای شما در رابطه با شادابی ، تندرستی و رفاه واضح تر باشد سرعت شما به طرف آن بیشتر خواهد بود و آن نیز به طرف شما سریع تر حرکت خواهد کرد . وقتی که تصویر ذهنی واضحی از آن چه که در زندگی آرزو دارید ایجاد می کنید رفتار شما مثبت تر و رغبت شما بیشتر و خود نیز مصمم تر خواهید بود تا آن آرزو را به واقعیت تبدیل کنید . شما باید خلاقیت طبیعی خود را به کار ببندید و از ایده های متفاوت استفاده کنید تا این که بتوانید آرزوهایتان را به واقعیت نزدیک نمایید .

شما همیشه مایلید در جهت آرزوهای بزرگ ، تصورات و بینش های خود حرکت کنید . اگر به خودتان اجازه دهید که آرزوهای بزرگ در سر بپرورانید عملاً به خود بیشتر احترام گذاشته اید و باعث شده اید که خودتان را بیشتر دوست بدارید و بیشتر به خودتان توجه کنید این عمل خودباوری و سطح اعتماد به نفس شما را به نحو قابل توجهی افزایش می دهد و باعث می شود قدر خود را بیشتر بدانید و شاداب باشید . اگر آرزوهای بزرگ داشته باشید انگیزه خواهید داشت که بهتر از قبل فعالیت کنید .

 

در این جا سؤال مهمی برای شما دارم که آن را باید بارها از خود بپرسید و به آن جواب بدهید :

اگر بدانم شکست نمی خورم جرأت داشتن چه آرزویی را خواهم داشت ؟

اگر موفقیت شما در هر هدفی از زندگی چه کوچک باشد یا بزرگ ، چه کوتاه مدت باشد یا دراز مدت ولی کاملاً تضمین شده باشد آن هدف چه می تواند باشد ؟

اگر بدانید نمی توانید شکست بخورید ، هدف بزرگ شما در زندگی چیست ؟

هدفتان هر چه هست آن را روی کاغذ بنویسید و فکر کنید که الان به هدفی که قبلاً داشته اید دست پیدا کرده اید . آن گاه به عقب برگردید تا به امروز برسید چه کارهایی انجام داده اید تا به هدفی که می خواستید رسیده اید ؟ چه مراحلی طی کرده اید ؟ چه تغییراتی در زندگی خود داده اید ؟ انجام چه کارهایی را ترجیح داده اید و از انجام چه کارهایی صرف نظر کرده اید ؟ با چه کسی همراه بوده اید ؟

از همراهی با چه کسی امتناع کرده اید ؟

اگر زندگی شما از هر جهت کامل باشد شبیه چه نوع زندگی است ؟ چه کار متفاوتی باید انجام بدهید تا به زندگی مورد نظر خود دست یابید ، همین امروز اولین گام را بردارید .

 

آرزوهای بزرگ داشتن نقطه آغاز رسیدن به هدف استقلال مالی است . علت این که بعضی از مردم هرگز نمی توانند به موفقیت مالی دست پیدا کنند این است که آن ها فکر می کنند هرگز نمی توانند به آرزوهای خود دست پیدا کنند و بنابراین کاری انجام نمی دهند. در نتیجه آن ها هرگز سعی نمی کنند و هرگز شروع به حرکت به طرف هدف خود نمی نمایند. آن ها در دایره مالی زندگی خود دور خود می چرخند و هر چه که به دست آورده اند خرج می کنند.

ولی وقتی شما در رابطه با موفقیت مالی آرزوهای بزرگی در سر داشته باشید شروع به تغییر بینش و روش زندگی خود خواهید کرد. شما کارهای متفاوتی را به تدریج و گام به گام انجام خواهید داد تا جهت کامل زندگی شما به طرف زندگی بهتر تغییر کند.آرزوهای بزرگ در سر پروراندن نقطه ی شروع موفقیت مالی و میلیونر خودساخته شدن است .

تمرین عملی :

 لیستی از هر آن چه باید انجام دهید تهیه کنید . با این فرض که موفقیت شما کاملاً تأمین شده باشد . آن گاه تصمیم به انجام کار خاصی بگیرید و آن را فوراً به مرحله اجرا بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.